תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דורשים ביטחון בצירים

הגדל

מאות תושבים ממעלה שומרון, קרני שומרון וקדומים הפגינו בראשית השבוע בכניסה לכפר עזון במחאה על המצב הביטחני הרעוע בכביש 55, בעקבות התגברות מקרי ידויי האבנים ובקבוקי התבערה על הכביש. המפגינים דרשו שהצבא יגביר את האבטחה במקום.  

 המפגינים חסמו את הכניסה לכפר במחאה, על זריקת בקבוקי תבערה ואבנים על הנוסעים בכביש, תופעה שנמשכת כבר מספר חודשים. בסוף השבוע שעבר בלבד נפצעו שבעה אנשים  בכביש, ובאחד המקרים בקבוק תבערה חדר לרכב נוסע, גרם לשרפתו ובנס רק לפציעות קלות לנהג, התושבים דרשו מכוחות הביטחון למגר את התופעה ולהחזיר את תחושת הביטחון לנוסעים בכביש.

ראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי, בן ארי  שנטל חלק בהפגנה אמר, כי "אין הורה שהיה מוכן שילדיו ייסעו מדי יום באוטובוסים ויחטפו בקבוקי תבערה". "דרשנו מהצבא לעצור את המתפרעים הפלסטינים ולהכניסם לכלא. כשזרקו אבנים בצומת המוביל סגרו את הכביש, פה זורקים אבנים מידי יום ולאף אחד לא אכפת" ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, שהתראיין השבוע באמצעי התקשורת אמר כי " מדובר על עשרות מקרים של זריקות האבנים ביום. הממשלה צריכה לשנות את סדרי העדיפויות שלה, ולהורת לצבא להתמקד בתפקידו – להגן על אזרחי מדינת ישראל".

במהלך השבוע נפגשו ראשי הרשויות באזור, עם מפקד חטיבת אפרים והעלו בפניו את הדרישה להגביר את הסיורים והאבטחה בציר
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד