תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הבית בחברון

הגדל

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, העביר בתחילת השבוע מכתב למתיישבי חברון, המבטא את הסכמתו של שר הביטחון אהוד ברק להתקין חלונות ולקיים שיפוץ בבית השלום. בשבוע שעב שיגר יו"ר מועצת יש"ע מכתב בהול לברק ובו מחה בפניו על האיסור לאטום ולשפץ את המבנה לנוכח  מזג האויר הסוער.

השר ישי אמר כי, "אני שמח על עמדת שר הביטחון, מדובר במקרה הומניטרי שנפתר" . ביישוב היהודי בחברון ביכרו על המהלך  ואמרו כי "זהו צעד בכיוון הנכון, התנאים ששררו במקום היו חרפה לישראל. אנחנו דורשים כעת לבטל את האפליה הגזענית, לבטל את צו הפינוי ולאפשר ליהודים לגור בשלווה בבית שרכשו בחברון".

במהלך סופת השלגים, שרר קור מקפיא בבית שעמד ללא חלונות וללא חשמל בשל הוראת שר הביטחון. חלק מהניילונים נקרעו בשל הרוחות העזות, הגנרטור קפץ עקב עומס יתר והצינורות קפאו.

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין שיגר בשבוע שעבר מכתב לשר הביטחון אהוד ברק ובו מחה בפניו על  המצב בבית בעיר האבות ועל המשפחות המתגוררות בו שהיו חשופות לפגעי מזג האוויר  הקשה בשל האיסור הגורף של ברק על ביצוע עבודות האיטום וההסקה במבנה, איסור אותו הגדיר דיין "התעמרות פשוטה בדיירי המבנה".

במכתב ציין יו"ר מועצת יש"ע כי "בשבועות האחרונים דנה ממשלת ישראל פעם אחר פעם בגבולות הנגזרים בעיניה מן הצורך לספק את צרכיהם ההומניטריים של תושבי עזה  העוינים את ישראל. והנה בחברון, אותה ממשלה מונעת מיהודים צרכים אנושיים אלמנטריים".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד