תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יו"ר מועצת יש"ע הנבחר: ישראל גנץ

7/05/2024
הגדל

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון בחרו בישראל גנץ לעמוד בראשות מועצת יש"ע. הוא מחליף את קודמו בתפקיד שלמה נאמן שהיה עד לא מכבר ראש מועצת גוש עציון.
ישראל גנץ החל בקדנציה שניה בראשות המועצה האזורית בנימין, המועצה האזורית הגדולה ביותר בישראל. הוא נבחר לתפקיד בשנת 2018, והמשיך לקדנציה נוספת לפני מספר חודשים. הוא בעל קשרים קרובים עם ראש הממשלה נתניהו, עם נשיא המדינה הרצוג ועם שרים בכירים בממשלה מכל המפלגות. יו"ר מועצת יש"ע היוצא, שלמה נאמן: "אני מברך את חברי ישראל גנץ על מינויו לתפקיד יו"ר מועצת יש"ע ומאחל לו הצלחה רבה. 
ישראל גנץ איש חזון ואיש עבודה גם יחד שמקדם סוגיות הקשורות למעמדה ולפיתוחה של ההתיישבות. יחד הובלנו בשנים האחרונות את מהפכת תשתיות הכבישים ביו"ש שנמצאת כיום בעיצומה, הוא שותף ומוביל יחד עם חברינו ראשי הרשויות ביו"ש מהלכים אידיאולוגיים ובראשם המאבק על שטחים פתוחים. בטוחני שישראל גנץ יוביל בהצלחה את המשך הפיתוח של ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.״
ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע הנבחר, ישראל גנץ: "אני מודה ליו"ר מועצת יש"ע היוצא, שלמה נאמן ולעמיתיי ראשי הרשויות על התמיכה והאמון. בתקופה הזו ניצבת ההתיישבות ביהודה ושומרון בצומת דרמטי וגורלי שישפיע עליה ועל מדינת ישראל כולה. ניצבים בפנינו אתגרים ענקיים כדי לשמור על ליבה של מדינת ישראל. העמקת האחיזה שלנו באזור תבטיח את בטחונה וחיזוקה של המדינה". גנץ הוסיף כי "המגורים ביהודה ושומרון צריכים להיות כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל. כאן נמצאות עתודות הבנייה של המדינה ואנחנו צריכים לעבוד קשה כדי לפתח תשתיות ומקומות תעסוקה ומסחר. להתיישבות יכולה וצריכה להיות תרומה מכרעת לכלכלת המדינה ולחוסנה. יחד עם חבריי ראשי הרשויות נעבוד קשה ובכוחות משותפים ובע"ה נצליח".

גנץ מוביל בשנים האחרונות מדיניות במסגרתה היישובים ברחבי יהודה ושומרון צריכים להיות חלק אינטגרלי ממדינת ישראל ולא חלק נפרד, ובהתאם, ההשקעה של מדינת ישראל בחיזוק ההתיישבות צריכה להיות מוסדרת, לא כחלק ממהלך פוליטי אלא כעדיפות לאומית.

קרדיט תמונה: ברוך גרינברג.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד