תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הרמטכ״ל נפגש עם ראשי יש״ע

9/03/2023
קרידיט תמונה: דובר צה"ל (הגדל)
קרידיט תמונה: דובר צה"ל
ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי, נפגש עם ראשי המועצות ביהודה ושומרון בשושן פורים. 
הרמטכ״ל עדכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות הביטחוניות ובהיערכות צה״ל לשמירה על ביטחון תושבי האזור. 

ראשי הרשויות העלו בפני הרמטכ״ל את הנושאים הדחופים העומדים על סדר היום ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן:
סוגיית הנשק שקיים ברחבי הרשות הפלסטינית, זירוז תהליכי עבודה על הכבישים והתשתיות, טיפול במעברים הביטחוניים שיוצרים עומסי תנועה כבדים שמשבשים את החיים של התושבים וגם מהווים סכנה בטחונית, טיפול בזורקי האבנים והבק״תבים ברחבי יהודה ושומרון ועוד.  

ראשי הרשויות הביעו הערכה גדולה לרמטכ״ל על הובלת המבצעים בימים האחרונים והודו לו על המאמצים הגדולים של כוחות צה״ל לסיכול הטרור ולשמירה על בטחון התושבים. 

ראשי הרשויות שנכחו במפגש: שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע; אלי שבירו, ראש עיריית אריאל; דויד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן; ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית בנימין; אבי רואה, ראש מועצת שער השומרון; אסף מינצר, ראש מועצת אלקנה; שי רוזנצוויג, ראש מועצת אלפי מנשה; ניר ברטל, ראש מועצת אורנית; יהודה אלבוים, ראש מועצת בית אריה; עודד רביבי, ראש מועצת אפרת; חיים מנדל שקד, ראש מועצת הר אדר; יגאל להב, ראש מועצת קרני שומרון; שי אלון, ראש מועצת בית אל; שירה ליבמן, מנכ״לית מועצת יש״ע.

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע שלמה נאמן אמר בסיום המפגש:״שיח קבוע ושיתוף פעולה מלא בין קציני וחיילי צה"ל לרשויות הם חלק משגרת החיים אצלנו. אנחנו מודים לרמטכ״ל על השיחה החשובה ומאחלים לו הצלחה בתפקיד החדש והמורכב. *בהזדמנות זו אנו רוצים להודות על המאמצים הרבים שצה״ל עושה יומם וליל כדי לשמור על ביטחון תושבינו. אזרחי מדינת ישראל זכאים לנסוע בביטחה בכל כביש ביהודה ושומרון. אין הבדל בין מחבל שזורק אבן או מחבל שמבצע ירי, לכולם מטרה אחת- לפגוע בעם ובמדינה ולהרחיק אותנו מכאן*. רק פעולה ביד קשה של כוחות הביטחון כנגד כל מפגע תחזיר את ההרתעה והשקט לאזור".


יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד