תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משלחת לאירופה כדי לעצור את מימון ההשתלטות הערבית הבלתי חוקית בשטחי C

5/07/2022
הגדל

מנכ״ל מועצת יש״ע יגאל דילמוני וראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן נסעו לביקור מיוחד בהונגריה שכלל פגישות עם עשרות אנשי מפתח  שרוצים לפעול למען התיישבות.

אירוע השיא של המשלחת התקיים בכנס שנתי לציון 142 שנה להולדתו של הרצל בעיירה הסמוכה למקום הולדתו. דגן ודילמוני הוזמנו כאורחי כבוד לכנס ונאמו בפני למעלה מ200 מנהיגים, דיפלומטים, אנשי ממשל וציבור, והציגו בפניהם כיצד עושים היום ציונות בארץ התנ"ך, ואת האתגרים העומדים בפני ההתיישבות ובפרט ההשתלטות הערבית הבלתי חוקית בשטחי C.

מנכ"ל מועצת יש"ע הציג בפני המשתתפים עובדות מהשטח וסרטונים קשים המתארים את היקף הבנייה הבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית, ואת שוד והרס העתיקות ואתרי התנ"ך שמתבצעת על ידי ערבים ברחבי יהודה ושומרון. דילמוני ביקש מהם להיות שותפים ולסייע בהפסקת המימון של האיחוד האירופי לפעילות הלא חוקית של הרשות הפלסטינית. המשתתפים בקהל נדהמו לראות כיצד ניסו להרוס את המזבח בהר עיבל, איך פוגעים אתר תל ארומה ואת ההרס החמור של אמת המים העתיקה לירושלים. לאחר הכנס סיכמו נציגי יהודה ושומרון עם המאחרים כיצד לפעול בנושא.

בסיום המשלחת, שלח Dr. Lajos Szarka ראש ארגון ידידי הונגריה-ישראל מכתב ליגאל דילמוני בו הבטיח לעסוק בנושא ולהציג את המידע באקדמיה.לכתבה בישראל היום המסקרת את הביקור :

לצפייה והאזנה לריאיון של יגאל דילמוני שהתקיים ברדיו המרכזי HIT Radio בהונגריה:


יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד