תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בנימין לקראת מהפיכת כבישים

16/03/2022
הגדל

לפני כשנה הסתיימה הכנת תוכנית האב לתחבורה ביהודה ושומרון על ידי משרד התחבורה. קידום התוכנית היא אחת מהמטרות המרכזיות בפעילות מועצת יש"ע. מאז תוכנית זו מתקדמת בשטח. 

ראש מועצת בנימין בישר בשבוע החולף על כך שהחל התכנון להרחבת כביש 60 לשני נתיבים ועוד נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון, וכן הוספת כניסות לירושלים וחיבור לכביש 443.

שדרוג כביש 60 צפוי להגיע גם לאזור חיזמה-אדם. בשלב הראשון יורחב אזור הכיכר והכניסה למחסום, ולאחר מכן יורחב הכביש לשני נתיבים ועוד נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון.

הכביש האסטרטגי באזור הוא כביש עתידי שייצא מאזור שער בנימין לעבר עטרות, כביש 45,  נמצא כבר בשלבי תכנון מתקדמים. פרוייקטים נוספים שנמצאים בעבודה הם:

כביש המחבר בין היישוב אדם לעטרות (שיקוע קלנדיה) - נמצא בעבודות מתקדמות ויסתיים תוך פחות משנתיים.

כביש 446 מחשמונאים לצומת שילת המשמש את תושבי מערב בנימין צפויים לצאת לעבודות בזמן הקרוב לאחר שכבר החלו במקום עבודות הכנה ראשוניות.

גנץ עדכן כי הוא פועל לסלילת כביש שיחבר בין יישובי גוש טלמונים לכביש 443. "אנחנו במלחמות מול משרדי הממשלה סביב זה. אנחנו מסבירים שבלי הכביש נתקשה לראות צמיחה באזור. אלפי משפחות רוצות לעבור לכאן. כביש כזה יזניק את מרחב גוש היישובים ואנחנו נתאמץ כדי שהמדינה תקדם אותו"

עוד הוסיף כי: "מאז כניסתי למועצה, עוד בתקופתי כסגן הרשות, עמלתי על תוכנית מפורטת של הרחבת התשתיות בבנימין. אנחנו לא נוותר למרות הקשיים. לא נאפשר להמשיך לקפח את האזור הזה - לב הארץ. אני מאמין ומצפה שבעתיד הקרוב יזכה כל מי שגר ונוסע כאן לראות שדרוג משמעותי וראוי של התשתיות."

נושא התחבורה בבנימין נמצא במצב מתקדם מאד בתקווה שבלי עיכובים לא צפויים, תשתנה מפת הכבישים בצורה משמעותית בשלוש שנים הקרובות.

לצפייה בסרטון שפורסם לתושבים המסביר על מצב תכנון פיתוח הכבישים באזור בנימין.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד