תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נלחמים על עתיד המדינה – המפגש השני של כנסJudea and Samaria Virtual MEGA Event 2022

16/03/2022
הגדל

המפגש השני של הכנס הדיגיטלי שלנו Judea and Samaria Virtual MEGA Event 2022  עסק בשמירה על הקרקעות ביהודה ושומרון מפני השתלטות ערבית לא חוקית. השר כהנא אמר: ״הממשלה שלנו מחויבת להתיישבות, אישרנו 3000 יח״ד ואנחנו בעזרת ה׳ נמשיך. דויד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע אמר: ״בימים אלו אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמה שקטה על גבולות מדינת ישראל."

למעלה מ200 אנשי מפתח מהקהילות היהודיות ואמריקאים מרחבי ארצות הברית השתתפו ביום השני של הכנס שהופק ע"י מועצת יש"ע ביחד עם ארגון ציוני אמריקה ((ZOA וארגון "ישראל שלי". הכנס מתקיים ברשת כבר שנה שנייה. בשנה קודמת רשם הכנס הצלחה רבה, והשנה הוא מתקיים במתכונת דומה – שלושה מפגשים בשלושה ימי ראשון שיועברו באמצעות ה ZOOM במטרה להציג את הנושאים החמים ואת עתידה של יהודה ושומרון. היום השני של הכנס עסק בנושא ההשתלטות הערבית הבלתי חוקית בשטחי C.

בכנס השתתפו  שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, השר לשירותי דת מתן כהנא, דויד אלחייני ראש מועצה אזורית בקעת הירדן ויו״ר מועצת יש״ע, נציגים מהארגונים רגבים, NGO monitor, תנועת הריבונות, תצפית, וממועצה אזורית גוש עציון. הדוברים פרסו בפני המשתתפים את תמונת המצב הנוכחית של ההשתלטות הפלסטינית הבלתי חוקית בשטחי C.

במהלך נאומו אמר שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן: ״אני מייצג את מדינת ישראל בפני ארגון שלא מכיר בזכותה של מדינת ישראל על אף חלק ביהודה ושומרון, המקום שבו נוסדה המסורת שלנו. בכל חודש, מועצת הביטחון באו"ם מקדישה דיון שלם על מזרח התיכון. במקום להתמקד בגורמים המרכזיים שמאיימים על יציבות האזור כמו למשל, תכנית הגרעין האיראנית, הדיון במועצת הביטחון מתמקד בלהוקיע את מדינת ישראל. מכל הדיונים שנערכים במועצת הביטחון באו"ם, מדינת ישראל מגונה בפני האומות יותר מכל המדינות העיוניות האמתיות כמו איראן וצפון קוריאה. אבל אני לא נרתע, אני לעולם לא אתן לכך שיתעלמו מזכויותיה של מדינת ישראל. אני נלחם כדי שיבינו שזו המציאות שאתה התושבים בישראל מתמודדים.״ . השגריר ארדן פנה לצופים בארצות הברית ואמר:  "אנחנו נלחמים למען מטרה משותפת, הזכות של העם היהודי לשוב לארצו.  אני מעריך ומודה לכם על כל העזרה והתמיכה שלכם."

השר מתן כהנא התייחס למחויבות שלו בממשלה הנוכחית ליהודה ושומרון ואמר: "הממשלה שלנו מחויבת למפעל ההתיישבות ואנחנו נמשיך בהתיישבות ביהודה ושומרון. לאחרונה אושרו 3000 יח"ד ביהודה ושומרון ואנחנו בע"ה נמשיך. לאורך השנים, מדינת ישראל לא נאבקה מספיק בנחישות נגד ההשתלטות הערבית על אדמות מדינה ביהודה ושומרון. זהו קרב שאסור לנו להפסיד בו, זהו קרב על נחלת אבותינו. אסור לנו לוותר על הנכס הביטחוני היקר הזה."

דויד אלחייני, ראש מועצה אזורית בקעת הירדן ויו"ר מועצת יש"ע נתן סקירה כללית אודות הבעיה ואמר: ״בימים אלו אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמה שקטה על גבולות מדינת ישראל. בשלוש שנים האחרונות נבנו מעל 5 אלף בתים בלתי חוקיים בשטחי C. בכל יום, וללא כל הרתעה, הפלסטינים בונים באופן בלתי חוקי באדמות מדינה, בשטחים אסטרטגיים למדינת ישראל, בפתחי יישובים ישראליים, בתוך ומעל אתרים ארכאולוגיים, ובשמורות טבע. מאז שנכנסתי לתפקידי כשראש מועצת יש"ע, לקחתי על עצמי את הנושא כמשימה הראשונה והחשובה ביותר. כיום, אנחנו ראשי המועצות ביהודה ושומרון פועלים ומנסים לבלום את המערכה – התחלנו להעסיק רכזי קרקעות שמפקחים על האזור ממפים ומסייעים בשטח, אנחנו פועלים במישור המדיני מול מקבלי ההחלטות – פנינו בבקשה להתנות אישורי בנייה בהפסקת טרור ובהפסקת גניבת השטח. לצערי, התקשורת עסוקה בלדווח על דו"חות שקריים של ארגוני השמאל, במקום להגיע לכאן לשטח ולהראות מה קורה כאן באמת – הפלסטינים בונים באופן בלתי חוקי באין מפריע וללא כל הרתעה בזמן שליהודים אסור אפילו להעמיד ספסל ללא אישור מפורש. אם המצב לא ישתנה בקרוב, נאבד את השליטה על גבולות מדינת ישראל, ואז גם על ביטחון מדינת ישראל."

לחצו כאן לצפייה בהקלטה המלאה של הכנס

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד