תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

Judea and Samaria Virtual MEGA Event 2022

14/02/2022
הגדל

למעלה מ150 פעילים ואישי ציבור מכל רחבי ארצות הברית השתתפו במפגש הראשון של הכנס הוירטואלי שהופק ע"י מועצת יש"ע ביחד עם ארגון ציוני אמריקה ((ZOA וארגון "ישראל שלי". הכנס מתקיים ברשת כבר שהנה שניה. בשנה קודמת רשם הכנס הצלחה רבה, והשנה הוא מתקיים במתכונת דומה – שלושה מפגשים בשלושה ימי ראשון שיועברו באמצעות הZOOM במטרה להציג את הנושאים החמים ואת עתידה של יהודה ושומרון.

במפגש הראשון של הכנס נערכה סקירה על אזור יהודה ושומרון כמפתח להצלחת הכלכלה בעתיד של מדינת ישראל. בין הדוברים היו: חה"כ ניר ברקת; חה"כ אופיר קוניס; לואי גומרט, חבר בית הנבחרים של ארצות הברית מטעם טקסס; יגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע; שרה העצני כהן, ראש "ישראל שלי"; מורט קליין, מנכ"ל ZOA; דן אילוז, מנהל הפעילות של הZOA בישראל וד"ר יחיאל לייטר, פורום שילה. המפגשים הבאים יתקיימו ב20 בפברואר וב6 במרץ.

חה"כ ניר ברקת סיפר על התכנית הכלכלית שפרסם כפתרון לסכסוך וליצירת חיים טובים ביהודה ושומרון ואמר: ״ככל שהערבים ביהודה שומרון ישתפו פעולה במרחב הכלכלי, כך מצבם יהיה טוב יותר. והיכן שיש יותר שיתוף פעולה, יש יותר ביטחון."

לואי גומרט, חבר בית הנבחרים של ארצות הברית מטעם טקסס: "ישראל לא תוכל להגן על גבולותיה ותושביה בלי שיהודה ושומרון תהיה חלק ממדינת ישראל. המתנגדים להיאחזות הציונית ביהודה ושומרון יודעים זאת ולכן הם פועלים בהתאם כדי לפגוע בכל מדינת ישראל. ארצות הברית היא חברת אמת של מדינת ישראל וטוב שהיא ממשיכה לתמוך בה."

שרה העצני כהן, יו"ר תנועת ישראל שלי: "דווקא בעת הזו של ריחוק גיאוגרפי שנכפה עלינו בעקבות הקורונה, חשוב להמשיך ולעסוק יחד עם מאות שותפינו מכל העולם בעניינים אסטרטגים שנמצאים בליבת הזהות והזכות שלנו לקיום כמדינה יהודית ודמוקרטית. הכנס הזה מצטרף לשורה של צעדים שאנו עושים על מנת להציג ולחבר את העולם לאמת."

דן אילוז, מנהל הפעילות בארץ של ארגון ציוני אמריקה: "למרות המדיניות של הממשל הנוכחי והקו של האגף הפרוגרסיבי של השמאל הקיצוני, בחלקים נרחבים בארצות הברית עדיין יש תמיכה ענקית ביהודה שומרון ומאות המשתתפים שצפו היום בכנס הם העדות לכך. כפי ששמענו היום מהדוברים, יהודה ושומרון היא לא הבעיה, אלא הפתרון לצמיחה כלכלית אזורית, פתרון לשלום אזורי, והמפתח לזהות היהודית של מדינת ישראל."

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד