תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נפרצה המנהרה הגדולה לגוש עציון

17/01/2022
קרדיט: חברת בן עמרם (הגדל)
קרדיט: חברת בן עמרם

בשורה משמחת לתושבי ירושלים,  גוש עציון והר חברון: השבוע נפרצה המנהרה הגדולה בכביש המנהרות כהמשך לעבודות הפיתוח שנעשות שם על ידי חברת מוריה. ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר: "עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים. יש אור בקצה המנהרה"

 בעיית הפקקים בכביש המנהרות בין גוש עציון לירושלים מתקדמת בצעדי ענק לפתרון. בשנים האחרונות עמלים במועצת יש"ע על קידום תכנית האב לתחבורה ביהודה ושומרון. אחד הפרויקטים המרכזיים שכבר יצאו לדרך הוא הכפלת כביש 60 המחבר בין גוש עציון לירושלים. הכביש כיום הוא עם נתיב אחד בלבד לכל צד ללא שוליים ונחשב לעמוס ביותר. משתמשי הכביש סובלים מפקקי ענק ברוב שעות היום. עומסי התנועה כבדים במיוחד בשעות הבוקר בתנועה שמגוש עציון לירושלים ובשעות אחר הצהריים בנתיב הנגדי.

כביש 60 הוא כביש מרכזי החוצה את כל יהודה ושומרון ובאזור זה הוא משרת את תושבי ירושלים, גוש עציון , בית"ר עילית, אפרת, קריית ארבע, חברון, צור הדסה , מבוא בית"ר ויישובי מטה יהודה.

חברת מוריה מבצעת בשלב זה את הפרויקט בבגין דרום עד למחלף רוזמרין ובכניסה לכביש המנהרות, הכולל את הרחבת והכפלת כביש המנהרות ובהמשך צפויה להרחיב את המקטע בכביש 60 מאלעזר ועד צומת חוסאן, שישלים למעשה את כל הרחבת הכביש.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך על פריצת המנהרה ואמר: "המאמצים וההשקעה שלנו במועצה בנושא זה מניבים פירות. פריצת המנהרה הלילה היא עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים, יש אור בקצה המנהרה. אני רוצה להודות לחברת מוריה, לחברת דן בן עמרם ולמשרד התחבורה שהוציא את הפרויקט לדרך ועכשיו אנו רואים את התוצאות. אנחנו נמשיך לעבוד על כך ונשים סוף לבעיית התנועה מגוש עציון לירושלים".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד