תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אין פשרות בטרור – דורשים הסדרת הישיבה בחומש

29/12/2021
ראשי מועצת יש"ע בסוכת האבלים של משפחת דימנטמן. קרדיט: דוברות מועצת יש"ע. (הגדל)
ראשי מועצת יש"ע בסוכת האבלים של משפחת דימנטמן. קרדיט: דוברות מועצת יש"ע.

ב14 שנה האחרונות מאז הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, תלמידי הישיבה בחומש המשיכו ללמוד במקום. הסטטוס קוו נשמר לאורך כל השנים - בכל יום, הגיעו עשרות תלמידים ללמוד ולחזק את חומש ואת ההתיישבות. בחודשים האחרונים התגברו אירועי הטרור, זריקות האבנים, ובקבוקי התבערה על תלמידי הישיבה עד לפיגוע הקשה ביום חמישי לפני כשבועיים. בו נרצח יהודה דימנטמן הי"ד.

מיד אחרי הפיגוע, הגיע יגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע למקום, עלה לחומש ונפגש עם תלמידי הישיבה ורבניה.

עוד באותו ערב יצאה הודעה מטעם מועצת יש"ע לממשלת ישראל בה נאמר: "אין פשרות במלחמה בטרור, אנחנו דורשים עוד הערב מראש הממשלה תשובה ציונית הולמת להסדיר את הישיבה בחומש ולאבטח את כביש הגישה למקום. הכתובת הייתה על הקיר. שום ירי לא ירתיע אותנו. אנחנו שולחים תנחומים למשפחתו היקרה של הנרצח, ומבטיחים להמשיך בבניה ובהתיישבות".

במהלך ימי השבעה, הגיע דויד אלחייני יו"ר מועצת יש"ע יחד עם משלחת מטעם מועצת יש"ע לנחם את בני משפחתו של יהודה דימנטמן. המשפחה הביעה את בקשתה לממש את צוואתו של יהודה הי"ד ולהמשיך את קיום הישיבה בחומש. אלחייני פנה לשרים בממשלה בדרישה לאפשר זאת, ואמר: "באנו לנחם את בני משפחת דימנטמן היקרים ולהשתתף בכאבם הגדול. אנחנו תומכים ומחזקים את דרישתם. זעתקם היא זעקתנו – אסור לתת פרס לטרור. הישיבה בחומש צריכה להמשיך להתקיים, והכביש אליה צריך להיות מאובטח."

בתום השבעה התקיימה צעדה משבי שומרון לחומש יחד עם כ-15 אלף אזרחים מכל רחבי ישראל, צעדו גם ראשי המועצות מיש"ע לחומש.

לקראת העצרת הגיע דילמוני לחומש לסייע בהכנות ולתמוך באירוע, ואמר במקום: "אסור שהממשלה תיתן פרס לטרור, את הישיבה כאן צריך להסדיר. את כביש 60 שעולה לכאן, שיש לו סיפור היסטורי לעם ישראל, חייבים לאבטח בצורה מסודרת. אנחנו מחזקים את ישיבת חומש וקוראים לממשלה להסדיר את המקום."

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד