תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיור בחוות החקלאיות

10/06/2021
הגדל

 

השבוע הגיע חבר הכנסת עמיחי שיקלי לסיור מיוחד עם מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני בחוות החקלאיות ובהתיישבות בגוש עציון ובהר חברון. הסיור החל בחוות 'נווה אורי' שבאזור היישוב הר גילה שבצפון גוש עציון. במקום שמעו מליאור, בעל החווה, על החשיבות האסטרטגית של מיקום החווה ועל חיי השגרה בה. לאחר מכן, המשיך ח"כ שיקלי לאזור הר חברון דרך צומת גוש עציון, שם ערך דילמוני תצפית על כביש לב יהודה (עוקף אל-ערוב) והסביר על ההתקדמות של נושא התחבורה באזור והתכנון קדימה. בהמשך הם ביקרו בחווה חקלאית באזור נגוהות, שם שמע מבעל החווה חגי על התקדמות החווה בשנים האחרונות ועל החיזוק שהיא נותנת לאזור. את הסיור סיים ח''כ שיקלי במועצה האזורית הר חברון, בארוחת צהריים יחד עם ראש המועצה יוחאי דמרי, לישיבת היכרות ועבודה להמשך.

ח"כ שיקלי אמר בסיור כי: "ראש מועצה שמצליח להכפיל תוך עשור את כמות התושבים ולשפר את חייהם בעשרות מונים ראוי לכל השבחים. יישר כוח ליוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון וכמובן יישר כוח ליגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע ולמועצה שעובדים ללא הרף לקידום מהלכים קריטיים לטובת ההתיישבות. היה כיף להצטרף לסיור החשוב איתכם בגוש עציון ובהר חברון ואנחנו נשתמש בכל כלי כדי לחזק את ההתיישבות היהודית בדרום הר חברון".

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי: "חבר הכנסת שיקלי קרוץ מהחומר ממנו שאבו כוח כלב ויהושע בן נון שאמרו "עלה נעלה ויכלנו לה" אחרי ביקורם בהרי חברון. כאן זה בדיוק המקום לשאוב את תעצומות הנפש לעמוד בגבורה על ארץ ישראל".

מנכ''ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני אמר: "עמיחי הוא חבר יקר כבר שנים רבות ואיש ערכי שחינך בני נוער רבים. שמחנו לארח אותו לסיור באזור הר חברון וגוש עציון. עמיחי הוא שותף נאמן לדרך של ההתיישבות והחלוציות. הצגנו בפניו את האתגרים שההתיישבות עומדת בפניהם בנושא פיתוח ותחבורה ושמירה על קרקעות ושטחי C. אני בטוח שעמיחי יסייע לנו ויקדם את ההתיישבות בכנסת ישראל".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד