תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כביש לוינגר

18/11/2020
הגדל

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (מיל') ח״כ מירי רגב הודיעה היום (יום ד')  למשפחת לוינגר כי  החליטה לקרוא לכביש לב יהודה החדש  שבשבועות האחרונים החלה סלילתו, ע"ש הרב משה והרבנית מרים לוינגר מחדשי הישוב היהודי בחברון. השרה רגב ציינה כי: "בימים אלו אנו מציינים כחודשיים לפטירתה של הרבנית מרים לוינגר, מחלוצי הישוב היהודי בחברון. אין זמן יותר מתאים מערב שבת פרשת ״חיי- שרה״ המסמלת את החיבור של עם ישראל  לחברון ולמערת המכפלה ואין הנצחה יותר מתאימה לרב משה ולרבנית מרים לוינגר המזוהים כל-כך עם חברון, מלקרוא לכביש המחבר "לב יהודה" על שמם. זהו החיבור הראוי ביותר, כגשר של חיים. חברון וחיבור – זו משפחת לוינגר״. כך נזכור אותם כמחברים, כחלוצים ומסורים."

משפחת לוינגר  מסרה: " זכינו, וביוזמתה של השרה, הכביש יקרא ע"ש הורינו היקרים, הרב משה  ומרים לוינגר זצ"ל, פורצי הדרך להתיישבות  ביהודה ושומרון, בגוש עציון ובחברון. זכינו ובדרך זו גם ההתיישבות בארץ האבות הולכת, מתפתחת וגדלה״.

מועצת יש"ע ברכה על המהלך: "זהו אות הוקרה לפועלם החשוב בחידוש התיישבות היהודית בעיר האבות והאימהות. הרב והרבנית לוינגר, מראשוני מתיישבי חברון ויהודה לאחר שחרור האזור, הם סמל לחלוציות ואהבת ארץ ישראל ועם ישראל. קריאת הכביש על שמם תשמר את מורשתם לדורות הבאים. בעוד זמן לא רב, נוכל כולנו לנסוע מירושלים לחברון, בכביש חדש ומהיר, אשר סלילתו החלה לפני מספר שבועות. בכך נחזק את ההתיישבות ביהודה, בשומרון ובבקעת הירדן, ונלך בדרכם של חלוצים יקרים אלו."

אורכו של הכביש החדש כ- 7.5 ק"מ מצומת גוש- עציון (שיהפוך לצומת מרומזר) עד לאחר כרמי צור בואכה קרית ארבע- חברון. עלות הפרויקט מוערכת בכ- 250 מליון ש״ח.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד