תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עדי עד

28/10/2018

אוכלוסייה: 23 משפחות.5830

תאריך הקמה: תשרי תשנ"ט.

מרחק מירושלים: 40 ק"מ.

מיקום: 5 ק"מ מדרום מזרח לשילה, צופה על בקעת הירדן.

גובה: 850 מטר מעל פני הים.

אקלים: הררי.

במשפט אחד: טבע , סביבה, חקלאות, מרחבים וסביבה תורנית.

יצירת קשר

שם מזכיר הישוב: אסף זולדן

טלפון נייד: 02-9944269

ובהרחבה

'עדי עד' עלתה על הקרקע בר"ח חשוון תש"ס, כאשר קבוצת בחורים מהווה את הגרעין הראשוני. מהר מאד הצטרפו אל הבחורים המתגוררים בקרוונים שתי משפחות ועדר כבשים והשאר כבר היסטוריה. אנו נמצאים כאן במטרה לקיים את ציווי הבורא " והתנחלתם אותה וישבתם בה", מכוחו אנו פועלים ולכך מכוונים כל דרכי קהילתנו.

 

השם עדי עד ניתן למקום ע"י אלעזר שמאי ליבוביץ' הי"ד, שהיה מראשוני הבחורים שעלו לגבעה, תוך שהוא נסמך על דברי דוד המלך ע"ה "זאת מנוחתי עדי עד פה אשב כי איותיה".

היישוב ממוקם בתחום המועצה האזורית " מטה בנימין", במזרחו של גוש שילה ובשכנות ל'חוות יישוב הדעת', 'קידה', 'אש קודש', 'אחיה' ו'שבות רחל'. את רוב השירותים המוניציפאליים אנו מקבלים בעזרת היישוב שילה, הגדול ביישובי הגוש. בהמשך נשתדל לפרט מידע מפורט לגבי כל אחד מהם.

מבחינה גיאוגרפית אנו ממוקמים על קו פרשת המיםבמובלעת המזרחית ביותר שלו, בגובה של כ – 770 מטר, בגבול המזרחי של הרי בנימין, מה שיוצר אקלים ייחודי לאזור. האקלים מאפשר למגוון נרחב של בעלי חיים לחיות בסביבה וניתן לראות באזור: צבאים, שפני סלע, דרבנים, שועלים, צבים, גיריות, דלקים, עופות דורסים ואף חזירי בר.

שירותי דת

רב היישוב שבות רחל הרב בנצי עמר – 052-8119565.

רב היישוב שילה הרב אלחנן בן נון – 02-9942595.

בית הכנסת: ביישוב בית כנסת מהודר, בית מקדש מעט, אשר בו מתקיימים תפילות בציבור, לימוד תורה משותף ואישי. ברוך ה' זכינו לנהוג מימים ימימה בכבוד בבית הכנסת ואנו משתדלים לכבדו ככל האפשר ולהימנע מדברים האסורים בו כדברי חולין וכיוצא בו. בית הכנסת נועד לכולם גם לנשים ולילדים המתוקים, אך אנו דורשים מכולם לנהוג בו כראוי ולא לאפשר הפרעות בזמן התפילה. ה

מקווה נשים: ביישוב ישנו מקווה נשים המשרת את נשות עדי עד וכן את נשות הסביבה.

מקווה כלים: מאחורי המקווה נשים בשעות היום.

תרבות וקהילה

מועדון: ביישוב קיים מועדון מרווח המיועד לשרת את צרכי הקהילה ואף את צרכי הפרט. בכל שימוש במועדון ניתן לפנות לאחראי המועדון אבי טאוב – 0503041559

רכז תרבות נוער וקהילה: מנחם בקוש מרכז את נושא פעילויות הנוער במגוון רחב מאד של תחומים החל בנבחרת הכדורגל וכלה בתהלוכת ל"ג בעומר.

שיעורי נשים: מזה כמה שנים מתקיימים שעורי נשים אחת לשבועיים, לפרטים מוריה שפירו – 0527966630.

חוג מחול: מידי שבוע מתקיים חוג מחול לבנות, כרגע בקבוצה אחת לגילאי סוף גן תחילת בית ספר, בשאיפה לקבוצות נוספות בעתיד. פרטים אוריה סיטרין – 0526051153.

משחקיה: יש לנו ב"ה משחקיה לתפארת הפתוחה ארבע פעמים בשבוע לפי קבוצות. לשיבוץ לקבוצה ניתן להתקשר לרבקי עברי 0525508187.

מכולת: המכולת הקרובה היא בשילה.

שירותי בריאות: בשילה יש קופ"ח לאומית וכללית.

ספריה: בשילה ישנה ספריה עשירה בספרים לילדים ומבוגרים

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד