תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תל ציון

28/10/2018

בתחילת הקיץ של שנת תשנ"ז, בצמוד לישוב כוכב יעקב, החלו עבודות הפיתוח להקמתה של קריה חדשה, דגם של התיישבות שונה לגמרי ממה שידע עד אז אזור בנימין


מספר התושבים: כ- 800 משפחות

שנת ההקמה: פסח תש"ס


כתובת: רח' קהילות יעקב 5 תל ציון מיקוד 90622


טלפון : 02-9978244
פקס :  02-9978237


אתר הבית :  http://www.tel-zion.org/

דוא"ל : Telzion1@gmail.com

תל ציון מונה כיום כ- 800 משפחות שהם כ- 6000 נפש. היישוב נמצא בתנופת בנייה וכרגע נבנות בו כ- 400 יחידות דיור, בנוסף הנהלת היישוב מקדמת תב"ע לאזורי מסחר ובנייה נוספים. בתכנית המתאר של הישוב ניתן להגיע לכ- 7000 יחידות דיור, והנהלת היישוב עם המועצה פועלת לזרז הליכים כדי להגיע ליעד זה.

היישוב תל ציון הינו חרדי קהילתי, הדבר מתבטא בפעילויות משותפות של כלל התושבים גברים, נשים, נוער וילדים, אירועים תורניים ופעילויות תרבות שונות. היישוב מכיל קהילות שונות, ולמרות השוני - כל התושבים מחוברים כקהילה אחת גדולה.

התחבורה הציבורית ליישוב הינה מהמפותחות בארץ, הן בזמני הנסיעה והן בהתנהלותה.

ביישוב קיימים מספר כוללים המונים מאות אברכים שיושבים ולומדים במשך כל היום. מוסדות החינוך הינם פנינת החמד של הישוב, וכמעט כל המוסדות במבני קבע. כיום קיימים ביישוב: 4 תלמודי תורה לבנים, בית יעקב לבנות, גנים, מעונות ומשפחתונים רבים, סמינר לגיל תיכון, ישיבה קטנה וישיבה גדולה, 13 בתי כנסת עם קהילות מאוחדות ומסודרות.

ביישוב קיימות 3 קופות חולים, סופרמרקט וחנויות נוספות.

ביישוב קיים צוות חירום יישובי (צח"י) אשר מטפל בכל אתגרי החירום שקורות הן בשגרה והן בפתע פתאום. צוות זה הפועל בהתנדבות במסירות ובמיומנות משמש כדוגמא למקומות רבים נוספים.

תושבי היישוב מאד אוהבים את המקום וניכר שחן המקום על יושביו

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד