תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פסגות

29/10/2018


ישוב קהילתי דתי בלב בנימין, הישוב הוקם בשנת 1981 ומונה כ 220 משפחות. בפסגות ממוקם גם מתנ"ס בנימין, ומשרדי המועצה האיזורית.


מספר תושבים: 350 משפחות.
מיקום: מזרח בנימין, גב ההר.
מקור השם: נגזר מטופוגרפיית האזור. פסגות ממוקמת 906 מטר מעל גובה פני הים.
שנת הקמה: 1981

טלפון : 02-9975386         פקס:   02-9974428

מייל : misrad.psagot@gmail.com

שירותים כללים: מועצה איזורית מטה בנימין ממוקמת בישוב.
תרבות: מתנ"ס בנימין, מבחר חוגים, רכזת תרבות ונוער, תנועת נוער, מגרשי ספורט.
דת: בתי כנסת, מקווה, שיעורים קבועים.
חינוך: ביישוב קיימים כל מוסדות החינוך עד כיתה ו', וכן כולל ללימוד דיינות

אופי הקהילה: קהילתי, דתי.
קצת היסטוריה: ראשיתו של  היישוב בהעברת משרדי המועצה האזורית מטה בנימין מבית-אל אל ההר הקרח שנקרא "ג'בל טוויל". בראש ההר הוצבו כמה קרוואנים ששימשו למועצה האזורית, וסביבם הלך ונבנה היישוב.
המשפחות המקימות היו חברות גרעין מישיבת כרם דיבנה ומשכונת בית וגן בירושלים. לאחר שעלו לישוב חמש המשפחות הראשונות, הוגשה עתירה לבג"ץ על ידי משפחות ערביות שטענו לבעלות על הקרקע, ובג"ץ הקפיא את המשך ההתיישבות במקום לחודשים. בסופו של דבר הוסרה העתירה, ומאותו רגע החלה תנופת פיתוח וקליטה ביישוב

בטחון:
במשך 14 שנים הייתה הגישה היחידה לפסגות דרך סמטה צרה בתוך אל בירה, המסתעפת מן הרחוב הראשי של רמאלה. הדרך לפסגות וממנה הייתה רצופה התנכלויות ותקריות, בקבוקי תבערה ואבנים היו דבר שבשגרה. עם פרוץ אירועי הדמים של תשס"א הפך הישוב מטרה לצלפים ורבים מבתיו ספגו פגיעות של אש חיה, בשורה המערבית של בתי היישוב מכוסם החלונות בשקי חול.

תיירות: בשטח היישוב נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים, אשר מושכים למקום מידי שנה משלחת ארכיאולוגית אמריקנית לא יהודית, בראשות מר דוד לוינגסטון. משלחת זו משוכנעת כי פסגות היא העי המקראית. לטענתם נמצאו במקום ממצאים המעידים על התיישבות יהודית במקום בתקופת החשמונאים.
 
איך מגיעים: כביש 60 עוקף רמאללה, שמאלה בתחנת הדלק.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד