הסנאטורים האמריקאיים לצד ישראל: “נעמוד לצידכם נגד הקמת מדינה פלסטינית”דלג על הסנאטורים האמריקאיים לצד ישראל: “נעמוד לצידכם נגד הקמת מדינה פלסטינית”

הסנאטורים האמריקאיים לצד ישראל: “נעמוד לצידכם נגד הקמת מדינה פלסטינית”

הסנאטורים האמריקאיים לצד ישראל: “נעמוד לצידכם נגד הקמת מדינה פלסטינית”
בתמונה: יו"ר בית הנבחרים האמריקאי מייק ג'ונסון עם יו״ר מועצת יש"ע ומועצת בנימין, ישראל גנץ. אליענה פסנטין, ר׳ דסק חו״ל במועצת בנימין והיועצת לקשרי ממשל רותי ליברמן.

יו”ר מועצת יש”ע וראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, נמצא בימים אלו בוושינגטון במרתון פגישות בסנאט ובקונגרס, במאבק נגד יוזמת ממשל ביידן להקמת מדינה פלסטינית. 
להמשך קריאה

מה חדש

תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בשורה היסטורית: קונסוליית כבוד ראשונה תפתח ביהודה ושומרון

בחודש החולף הגיע שר החוץ אלי כהן למשרדי מועצת יש"ע ובישר לראשי הרשויות על כוונתה של ממשלת פפואה ניו גינאה למנות קונסול כבוד מיהודה ושומרון ולפתוח קונסוליית כבוד בעיר אריאל. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה בה מדינה זרה פותחת נציגות רשמית ביהודה ושומרון.
שר החוץ אלי כהן אמר לראשי הרשויות: "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לקדם את פתיחת הקונסוליה הראשונה ביהודה ושומרון, ומודה לממשלת פפואה ניו גינאה על הצעד המבורך. תמיד אפעל לחזק את מעמדה של ההתיישבות ביהודה ושומרון".
ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע, שלמה נאמן בירך על ההחלטה היסטורית ואמר: "זו בשורה חסרת תקדים שמסמלת על כך שעלינו שלב- מציונות מעשית לציונות מדינית, לביטוי המעשי שאנחנו עם חופשי בארצנו. החלטה זו לא הייתה מתרחשת לולא היה עומד בראש משרד החוץ השר אלי כהן, ידיד ותיק של ההתיישבות שסימן לעצמו מטרה מיום כניסתו לתפקיד והצליח. פתיחת קונסוליה ביהודה ושומרון, היא ביטוי רשמי לכך שמדינות זרות מכירות ביהודה ושומרון כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממדינת ישראל. בשם ראשי הרשויות וכל מפעל ההתיישבות, אנחנו מודים לך ולנשיא פפואה ניו גינאה, ג׳יימס מרפה על החלטה היסטורית זו."
וידאודלג על וידאו

וידאו

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד