תחקירים והודעות לעיתונות

מחלקת המחקר של מועצת יש"ע עומלת על הפקה סדירה של ניירות מידע ועמדה בנושאים שונים שעל סדר היום. ניירות אלו מופצים בקרב מעצבי דעת הקהל ומשתלבים בעשייה העיתונאית והתקשורתית בישראל.

 

 

הפעילות האנטי ישראלית - של ארגון TIPH בחברון

הפעילות האנטי ישראלית - של ארגון TIPH בחברון

בעקבות הסכם חברון, הוקם צוות משקיפים בינלאומי בשם TIPH, אשר משוטט בעיר חברון וכותב דוחות אשר מועברים לשני הצדדים. בפועל, TIPH נתפס לא פעם אחד כנוקט עמדה חד צדדית נגד מדינת ישראל ואף פועל בדרכים לא חוקיות כולל תקיפה אלימה כנגד ישראלים בחברון. רק בשבועות האחרונים נחשפנו לשני מקרים של התעמרות נציגי הארגון בתושבי חברון הישראלים וישנם עוד סיפורים רבים
25/07/2018
הכלכלה באזור יהודה ושומרון – המקל והגזר לשלום

הכלכלה באזור יהודה ושומרון – המקל והגזר לשלום

למצב הכלכלי באזורים שבהם שולטת הרשות הפלסטינית (רש"פ) יש השלכה עלינו, תושבי מדינת ישראל. אנו אמנם שכנים, גרים זה לצד זה, אך לעיתים הראייה שלנו מוגבלת, וודאי שרובנו לא בקיאים בנתוני הכלכלה ברש"פ. בנייר עמדה זה נביא כמה נתונים שיעזרו לנו להבין את המצב הכלכלי ברשות הפלסטינית, ואת הקשר שלו אלינו
14/03/2018
ניתוח נתוני האוכלוסייה הישראלית  ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בשנת 2017

ניתוח נתוני האוכלוסייה הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בשנת 2017

חמישים שנה אחרי מלחמת ששת הימים והחזרה למרחבי יהודה שומרון ובקעת הירדן, ההתיישבות הישראלית באזור מונה כ-150 יישובים בהם מתגוררים 435,708 תושבים.

מניתוח הנתונים עולה כי הגידול השנתי באוכלוסיית האזור בשנת 2017 עומד על %3.4 לשנה, כאשר בעשור האחרון נרשם ממוצע גידול שנתי של %4.5 בשנה. יותר מפי 2 מהגידול הממוצע במדינת ישראל שעמד על 2.0% בשנת 2016.
23/01/2018
מאה שנים להצהרת בלפור

מאה שנים להצהרת בלפורב-2 בנובמבר 2017 נציין 100 שנה להצהרת בלפור שנתנה תוקף משפטי בינלאומי ראשון להקמתה של מדינת ישראל. בשנת 2012 פורסם דו"ח וועדת השופט אדמונד לוי ז"ל שעסק בנושא הבניה הישראלית ביהודה שומרון ובקעת הירדן. הדו"ח מציג את הצהרת בלפור כאבן הבסיס החוקי לתוקף המשפטי לבנייה ישראלית באזור זה וטוען כי הצהרת בלפור, יחד עם הצהרת הוועדה בסן רמו והחלטת האו"ם בכ"ט בנובמבר, היו הקרקע להקמת מדינת ישראל ולעצמאותה, ואף לזכותה של ישראל לבנות ביהודה ושומרון ובקעת הירדן.

מצורף קטע מהפרק שעוסק בנושא המעמד החוקי של האזור במשפט הבינלאומי:
2/11/2017

טרור השפכים

דו"ח חדש מיוני 2017 על הזיהום החמור בנחלי יהודה ושומרון מציג נתונים שצריכים לזעזע את כולנו, ושופך אור על סביבה חוצת גבולות והטיפול הכושל של הרשות הפלסטינית בשפכים


29/06/2017
שמחם בבניין שלם

שמחם בבניין שלם

השלכה המרכזית לסטטיסטיקה מוציאה בכל שנה את נתוני התחלות הבנייה וגמר הבנייה בכל הארץ. מדי שנה אנו רואים מספרים נמוכים מדי, אשר אינם תואמים את הצורך של האוכלוסייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. הקפאת הבנייה היא גזרה חמורה אשר לא מניחה את הדעת. במקום לעזור לפתור את משבר הדיור על ידי בניית יחידות דיור ביהודה ושומרון הממשלה ממשיכה להקפיא את התכנון והבנייה והמחירים ממשיכים לעלות. השבוע בישעמדה – ניתוח הנתונים המלאים של התחלות וגמר בנייה בשנת 2016.
25/06/2017
נתונים  חדשים על אוכלוסיית יהודה, שומרון ובקעת הירדן בשנת 2016

נתונים חדשים על אוכלוסיית יהודה, שומרון ובקעת הירדן בשנת 2016

מנתונים חדשים שהגיעו אל מועצת יש"ע הנוגעים לאוכלוסיית יהודה, שומרון ובקעת הירדן, בסוף שנת 2016 מתגוררים באזור 421,400 תושבים ישראלים
31/01/2017
משמעות כלכלית של החלת הריבונות על יהודה ושומרון

משמעות כלכלית של החלת הריבונות על יהודה ושומרון

מחקר כלכלי ראשון על המשמעות הכלכלית הנובעת מהחלת הריבונות הישראלית על שטחי C , וקליטת האוכלוסייה האזרחית. אמציה סמקאי
24/01/2017
נקודות להתייחסות- המים בישראל וברש"פ

נקודות להתייחסות- המים בישראל וברש"פ

29/06/2016
חילוץ מידע מנתוני ההצבעה הארציים

חילוץ מידע מנתוני ההצבעה הארציים

6/04/2016
מרקם חיים חיוני לעתיד האזור

מרקם חיים חיוני לעתיד האזור

נתונים חדשים על התעשייה ביהודה ושומרון ב- 2015
15/11/2015

תגובת רגבים על החלטת בג"ץ להריסת בתי דריינוף בבית אל- מערכת אכיפת החוק משתמשת בעקרון "סופיות הדיון" בצורה מפלה

ביהמ"ש העליון פסק היום (רביעי) על הריסת מבני דריינוף בבית אל בשם העיקרון המשפטי של "סופיות הדיון" וזאת על אף שהמבנים הוסדרו והוצאו להם היתרי בניה כדין. אלא שאותו עקרון לא בא לידי ביטוי על ידי השופטים בעשרות מקרים אחרים, והבולט שבהם הוא ביתו הלא חוקי של עבד אגברייה בואדי ערה.במקרה של אגברייה, על אף הנחיות מפורשות של בתי המשפט והתראות שונות שניתנו על ידי פרקליט המדינה, המשטרה נמנעה ועודנה נמנעת מלממש את צווי ההריסה על המבנה שהוגדר כבר בשנת 2007 כמבנה לא חוקי שמיועד להריסה.
30/07/2015
הקפאת הבניה ביהודה ושומרון: יש או אין?  מבולבלים? הנה התשובות

הקפאת הבניה ביהודה ושומרון: יש או אין? מבולבלים? הנה התשובות

לצערנו, ולמרות ניסיונות הטעיה - אין מקום לבלבול. ההקפאה בהתיישבות נמצאת בעיצומה, ופירושה חנק ההתיישבות העתידית ביהודה ושומרון וסכנה ברורה ומיידית למפעל ההתיישבות כולו.

על ממשלת ישראל ומקבלי ההחלטות להתעשת היום, לפעול למען הבניה ביהודה ושומרון ולהצדיק את האמון שנתן בהם הציבור
21/07/2015
תאטרון האבסורד בבגצ דריינוף בית-אל

תאטרון האבסורד בבגצ דריינוף בית-אל

בג"צ מעניש את תושבי בית אל, בגלל הרשלנות של מדינת ישראל
13/07/2015
יחסי ישראל ארה"ב

יחסי ישראל ארה"ב

תקציר הרצאתו של ח"כ מייקל אורן בכנס יש"ע להסברה ותקשורת , 16/5/15
6/07/2015
לאן הולך הכסף שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית?

לאן הולך הכסף שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית?

בימים אלה מעבירה ממשלת ישראל לרשות הפלסטינית מאות מיליוני שקלים שחלקם צפויים לעבור למחבלים שביצעו פיגועי טרור וכלואים בישראל. בדיקה שערכה מחלקת המחקר של מועצת יש"ע מעלה כי המענקים שמקבלים פלסטינים רוצחי ישראלים מגיעים למיליוני שקלים.
1/04/2015
משקעים ואקוויפר ההר – זה חיוני .

משקעים ואקוויפר ההר – זה חיוני .

שנת תשע"ה (חורף 2015) מסתמנת כשנה ברוכת גשמים, בכל אזורי ארץ ישראל. בחינת הנתונים על משקעים בכל הארץ וההשלכות שלהם על משק המים בישראל מעלה משמעות אסטרטגית חשובה לאזור ההזנה של אקוויפר ההר.
25/02/2015
מועצת יש"ע: דו"ח אדווה חובבני ומעוות את המציאות.

מועצת יש"ע: דו"ח אדווה חובבני ומעוות את המציאות.

מועצת יש"ע ניתחה באמצעות מומחים את דו"ח מרכז אדוה והיא טוענת: הדו"ח מעוות ומסולף. מרכז אדוה ירה את החץ לעבר ההתיישבות ביהודה ושומרון ורק אחר כך עשה בנתונים כל מניפולציה אפשרית כדי להציג את המתנחלים כיהודי הסחטן.
10/09/2014
הנתונים המגמתיים של ארגון מולד

הנתונים המגמתיים של ארגון מולד

המטרה: לשסות את תושבי הדרום במתיישבים ביהודה ושומרון
9/09/2014
דו"ח שלום עכשיו שנועד לפגוע במדינת ישראל

דו"ח שלום עכשיו שנועד לפגוע במדינת ישראל

על מנת להשחיר את פניה של מדינת ישראל פרסמה אתמול תנועת השמאל שלום עכשיו מסמך המציג לכאורה כאילו מדינת ישראל בנתה ביהודה ושומרון אלפי יחידות דיור. חלק מהנתונים המופעים בדו"ח הינם נכונים וחלק נערכו בצורה מניפולטיבית על מנת להטעות את הקורא.
4/05/2014
עבור לתוכן העמוד