תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מליאת ישע המתחדשת בקרני שומרון

הגדל

מליאת יש"ע המתחדשת התכנסה בראשית השבוע בקרני שומרון לדון בהתפתחויות המדיניות שעל הפרק ובאתגרים העומדים בפני מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון.

בכינוס נרשמה נוכחות מרשימה של מרבית חברי המליאה המורחבת. את הדיון פתח המארח, ראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי, ולאחריו מסר יו"ר מועצת יש"ע דני דיין סקירה בנושא המדיני, משמעויות נאומו של בנימין נתניהו, וכן ההתמודדות עם המשך הקפאת הבנייה והאיום על המאחזים.

חברי המליאה העלו הצעות שונות לפעולות בנושאים השונים ובהן המשך בנייה בכל רחבי יהודה ושומרון חרף הקפאת הבנייה, והתנגדות לדיון כלשהו עם הממשלה לגבי נושא הסדרת המאחזים עד להסרת גזירות הקפאת הבניה ואישור תוכניות תב"ע ליישובים ותיקים.  בכינוס נדונה  אפשרות של פעילות הסברתית בארצות הברית לנוכח מדיניות הממשל האמריקני הנוכחי. כמו כן, החליטה מליאת יש"ע המתחדשת לנסח את עמדתה המדינית – התיישבותית אל מול תוכניתו של ראש הממשלה.

בסיום כינוס המליאה הצביעו החברים על הצעת ההחלטה הבאה:

מליאת יש"ע המתחדשת שבה וקובעת כי ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי לדורותיו משחר ימיו, ואליה נכסף בכל שנות גלותו, ולו הזכות הבלעדית לריבונות עליה. אין רשות לאיש לוותר על זכותו-חובתו של העם היהודי על ארצו. זכות זו אינה ניתנת להפקעה והיא עומדת לעד.

לאור זאת, ליהודים זכות לרכוש קרקעות בכל רחבי ארץ ישראל, להתנחל בהן ולשכון עליהן לבטח. חובה על מדינת ישראל לפעול להגשמת יעדים אלה. לאיש אין זכות להכריז על מתן ריבונות  לגורם זר על חבלי ארץ אבותינו, קל וחומר לא לאויביה של מדינת  ישראל המבקשים להשמידה, ואף לא להכיר בזכותו של עם אחר על חבלי ארץ אלו.

מליאת יש"ע שוללים מכל וכל את דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו על הכרה במדינה פלשתינית, מפורזת או לא, דברים אשר גרמו לנזק מדיני חמור ומהווים פגיעה ערכית חינוכית ארוכת טווח.

מבחנה של הממשלה והעומד בראשה יהיה חזרה לדרך פיתוח מפעל ההתיישבות החלוצי ביהודה ושומרון.

חרף הלחצים  והקשיים מבית ומחוץ חובה על הממשלה ועלינו - הרשויות ביהודה ושומרון והתושבים - לפעול בכל דרך לריבוי פיתוח וחיזוק ההתיישבות.

יש"ע המתחדשת קובעת כי הדיבורים על עקירת יישובים ושכונות המכונים מאחזים הינם כסות להריסת יישובים שהוקמו על-ידי ממשלת ישראל. הנושא הוא פוליטי, והטוענים כאילו מדובר בבעיה משפטית כביכול עושה שימוש ציני ומניפולטיבי בערך שלטון החוק. אל לה לממשלה לבצע מהלכים לא אחראיים ולא מוסריים אשר יפגעו באותם חלוצים המוסרים נפשם בנקודות היאחזות אלו.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד