תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המהפכה ההסברתית יוצאת לדרך

לצד התנופה ההתיישבותית, תנופת העשייה האדירה ביישובי יש"ע וקביעת עובדות אשר מהוות את התשתית לאחיזתנו ביש"ע, קשה להתווכח עם העובדה כי במהלך העשור האחרון חלה שחיקה בתמיכה של החברה הישראלית במפעל ההתיישבות ובאמונה בחזון ארץ ישראל השלמה. לצערנו טרם הצלחנו להתנחל בלבבות של כל העם ואולי אף הורדנו מלבבות שעד לפני שנים לא רבות הזדהו ותמכו בדרכנו. ביצוע תוכנית ההתנתקות, חוק פינוי פיצוי, קו הגדר והטמעתם של מושגים כדוגמת שתי מדינות לשתי עמים ו"כיבוש" בשיח הציבורי הן רק דוגמאות מעטות לכך.  

תופעה זו קשורה לא רק להתיישבות עצמה אלא גם לתהליך עמוק וארוך של אבדן ערכים שעובר על החברה הישראלית כולה. ערכים שהיו הבסיס לקיומה ולזהותה – יהדות, ציונות, התיישבות מפסיקים להיות ערכים מכוננים. על רקע זה עולה הצורך לא רק שלנו, אלא של החברה הישראלית כולה באמירה ערכית, חיובית, בלתי מתנצלת וברורה ביחס לזהותנו, ערכינו והכיוון אליו יש לצעוד.

לאחר שנים רבות בהן הסתייענו בטיעונים ביטחוניים בהסברה על חשיבות יש"ע למדינת ישראל אנו סבורים שיש להוסיף נדבך נוסף ולומר את האמת שלנו: אנחנו כאן כי זו הארץ שלנו, יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד מהסיפור של כל יהודי, וסיפור זה, גם אם מבוטא בדרכים שונות, חשוב ויקר לכולם: דתיים וחילונים, תושבי מרכז הארץ, הפריפריה וגב ההר. אי אפשר רק לבכות את אבדן הערכים ואת כישלונם של 'האחרים' לראות את מה שברור לנו. צריך להשיב את התקווה  ולהאמין כי עדיין קיימים בעם ישראל תעצומות נפש, וכי ניתן להושיט יד אל הכוחות החיוביים בחברה הישראלית וליצור איתם שותפות אמיתית ללא התנשאות מחד, ומבלי לאבד את המצפן הערכי שלנו מאידך. 

המהלך שיזמנו לשינוי התודעה ביחד לאחיזתנו בשטחי יש"ע לא יהיה קל ותוצאותיו לא יהיו מיידיות. בחוברת זו אנו מציגים טעימות מן השלב הראשון שלו, שאיננו מתמצה בקמפיין בלבד אלא גם בפעילות שטח משמעותית ובפעילות חינוכית הסברתית מאסיבית: יצירת  מפגשים בלתי אמצעים עם הציבור הישראלי ובמקביל פעילות שיטתית להנעת אנשים לפעולה בתוך שטחי יהודה ושומרון ומחוצה להם. בשלבים הבאים נציג לציבור טיעונים ערכיים נוספים ונפעל נמרצות להגדיל את מספר המבקרים בשטחי יהודה ושומרון ואת היכולת לחבר חלקים נרחבים של הציבור באופן ערכי – רגשי אל הארץ

בברכת נעשה ונצליח 

הצטרפו אלינו  www.jstory.co.il        או חייגו *3553 

לתגובות yakir@jstory.co.il

 

הסיפורים שלנו, המנהגים שלנו ומה שמחבר את כולנו, מחוברים למקומות אשר ביהודה ושומרון ....

סיפורי האבות והאימהות, סיפורי הנביאים והמלכים וסיפורי הגבורה המקראיים שזורים בהוויה של כל אחד ואחת מאיתנו. עם הסיפורים האלו ילדנו חוזרים מהגן, עולים לבית הספר ומסיימים את התיכון. הסיפורים האלו הם הרגע לחגים, למנהגים ולמסורת היהודית. הסיפורים והמקומות האלו רקמו את חלום העלייה לארץ של הסבים והסבתות שלנו, ליוו את לוחמי המחתרות והיו השראה לסיפור הציוני שבזכותו כולנו כאן. הסיפורים האלו נמצאים בשירים שלנו. בשמות שלנו, ברחובות שלנו. כי הסיפורים האלו הם חלק  בלתי נפרד מימי שאנחנו ויהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד מסיפורים אלו כי לכל עם יש את הסיפור שלו ולכל סיפור יש את המקום שלו. לסיפורים שלנו יש מקום. לנו יש מקום יהודה ושומרון. הסיפור של כל יהודי.

 

 

 

 

   

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד