תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אות הוקרה בערב ה25 להר חברון

הגדל

המועצה האזורית הר חברון העניקה אות הוקרה מיוחד ליונתן פולארד, למשפחתו של מח"ט חברון ,אל"מ דרור ויינברג הי"ד ולראש עיריית שדרות אלי מויאל. אות ההוקרה הוענק בערב חגיגות ה 25 שנה לישובי הר חברון שהתקיים באזור התעשייה מיתרים. אסתר פולארד קבלה את אות ההוקרה בשם בעלה יונתן, מח"כ אורי אריאל, בת שבע ויינברג וילדיו קבלו את אות ההוקרה בשם דרור ויינברג הי"ד מידי המח"ט הנוכחי של חברון ואלי מויאל קיבל בשם תושבי שדרות את האות מדי מזכ"ל אמנה זאב (זמביש) חבר.
 
אלפים מתושבי הר חברון ואורחים רבים באו לערב ההצדעה להתיישבות בהר חברון. במוקד הערב עמד המופע "בגלל הרוח", שבוצע כל כולו בידי תושבי הר וילדיהם. בשיאו עמדו 300 ילדים מישובי ההר ושרו את שיר הנושא של הערב "בגלל הרוח" . הבוגרים הציגו סצינות מחיי התיישבות בהר.

צולם ע"י דב צימרמן
 
למעשה, התיישבות בהר חברון הקומה כבר לפני 26 שנים אולם אשתקד הוחלט לדחות את החגיגות להשנה בגלל הכאב על עקירת ההתיישבות בגוש קטיף.
  

ראש מועצת הר חברון, צביקי בר חי, נשא על נס את מסירותם של תושבי הר חברון לחידוש ההתיישבות היהודית באזור. בר חי מסר שמועצת הר חברון מונה כיום כ6000 נפש ואוכלוסייתה רשמה גידול מרשים של 20% בחמש השנים האחרונות. זאת, למרות אירועי הטרור וייבוש ההתיישבות. בר חי דווח שלמעלה מאלף תלמידים מגיעים מתוככי ישראל הקטנה להתחנך במוסדות התורה והחינוך שבהר חברון ומקיימים בכך ,הלכה למעשה,את אמרת חז"ל ,הרוצה להחכים ידרים.

 

 תמונות נוספות מהאירוע באלבום התמונות

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד