תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שר החינוך גדעון סער: "על הממשלה לאשר מיידית תוכניות שיווק ביישובים העירוניים ביהודה ושומרון"

הגדל

שר החינוך גדעון סער הגיע השבוע לבקר באפרת ובקרית ארבע ויצא בביקורת חריפה כנגד מדיניות הממשלה המונעת בנייה בישובים העירוניים ביו"ש: "זה אבסורד שלא מבוצעים שיווקי קרקע בישובים העירוניים אפרת, אריאל, מעלה אדומים וביתר עלית בו בזמן שקיימת בניה בישובים הכפריים ביהודה ושומרון" – אמר שר החינוך באפרת.

סער קרא לאפשר במיידי את מתן האישורים לבניה, לאחר ששמע מראש המועצה המקומית עודד רביבי כי באפרת ממתינים מזה כ-8 שנים לאישור שיווקם של כ-1000 יחידות דיור שמשרד השיכון סיים את עבודות הפיתוח עבורם והמדינה השקיעה בהם עשרות מיליוני שקלים אולם עד היום מסרבת הממשלה לאשר שיווקם.

שר החינוך המשיך לביקור בקרית ארבע ובמערת המכפלה בחברון בליווי סגנו מנחם אליעזר מוזס, ראש מועצת קרית ארבע חברון מלאכי לוינגר וראשי הישוב היהודי בחברון מנחם לבני, אורית סטרוק ונועם ארנון. בכניסה למערת המכפלה פגש  סער קבוצת בני נוער יהודים מאנגליה אשר באו לבקר במקום והופתעו לשמוע הדרכה והסבר קצר על חשיבותו של המקום עבור העם היהודי בכל הדורות מפיו של שר החינוך של מדינת ישראל.  סער נכנס למערת המכפלה וביקר באולם החצר אשר משמש כבית כנסת מרכזי במקום ונחשף לנזק שנגרם לאחר שגג האולם קרס לפני מספר שבועות בעקבות הגשים העזים שירדו באזור. בעקבות זאת פתחו לאחרונה תושבי המקום במחאה נגד הממשלה שהזניחה את הטיפול במערת המכפלה בניגוד למה שהובטח באופן אישי על ידי ראש הממשלה בעת ההחלטה לכלול את מערת המכפלה לתכנית המורשת הלאומית. השר התייחס לנושא ואמר כי "המצב במערת המכפלה בלתי נסבל". עוד הוסיף השר כי יפעל באופן אישי מול כל הגורמים בממשלה ומול שר הביטחון על מנת לתקן את הליקויים ולאפשר במקום קיום תנאים רהוטים לאחד מאתרי המורשת המקודשים ביותר ביהדות. לאחר מכן, השר קרא יחד עם מלוויו פרקי תהילים באולם המצוי תחת כיפת שמיים.

במהלך הביקור הכריז סער על השקת תוכנית "נעלה לחברון" במסגרתו משרד החינוך יפעיל תוכנית של ביקורי תלמידים לחברון ומערת המכפלה. כבר בשנת הלימודים הקרובה יתחיל פיילוט של ביקורים בחברון. התוכנית תפעל במקביל לתוכנית "נעלה לירושלים" שמפעיל משרד החינוך, ובמסגרתה, יממן משרד החינוך את הסעות התלמידים ואת תכנית ההדרכה במערת המכפלה ובחברון.

השר סער ציין כי "בתקופת כהונתו כמזכיר הממשלה בממשלתו של אריאל שרון זכורה לו אמירתו של שרון כי מדינת ישראל צריכה לדאוג לכך שכל תלמיד, חייל  ושגריר יבקר במערת המכפלה ויכיר את השורשים שמהם הכל התחיל, וכך אכן נעשה". ראש המועצה מלאכי לוינגר אמר לסער כי: "מדובר בהחלטה היסטורית שתאפשר למאות אלפי תלמידים להיחשף בפעם הראשונה לעיר האבות ולמורשת היהודית העתיקה הגלומה בה". ראש מועצת קרית ארבע-חברון הודה לשר על תרומתו לקידום מערכת החינוך המקומית וציין שהשר מעורב באופן אישי בהתפתחות החינוכית במקום ומסייע באופן נמרץ לקידום ופיתוח מוסדות החינוך בקרית ארבע חברון.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד