תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שגרירים של הסברה

הגדל

קורס שגרירי ההסברה של מפעל ההתיישבות ביו"ש יצא לדרך. עשרות אישי ציבור, אנשי הסברה, ראשי רשויות ודוברים השתתפו ביום העיון הפותח של הקורס, שנערך השבוע (ב') בבית ההארחה בית וגן בירושלים. משתתפי הקורס צפויים להיחשף במהלכו לכל העובדות המנצחות על מפעל ההתיישבות ביו"ש, מפי טובי המרצים והמומחים בארץ.

ביום העיון הראשון שמעו המשתתפים את הפרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל, שהציג את העובדות הבסיסיות ביותר על הנוכחות היהודית בארץ ישראל וקבע כי עלינו לשכנע קודם כל את עצמנו באשר לשייכותנו לארץ ולא לבסס את יישובנו כאן על סוגיות הביטחון וההכרה הבינלאומית.

איתמר מרכוס מארגון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' הציג שורה של תיעודים מצולמים להסתה המתנהלת בתקשורת הערבית נגד ישראל. בין היתר מוצגים שם הישראלים כמסכנים את כל העולם, ושטחי ישראל כולה מוגדרים שם כשטחי פלשתין. כמו כן צוין כי הרשות הפלשתינית מעניקה גביעי ניצחון בתחום הספורט ומקימה מחנות קיץ על שמם של ארכי-מחבלים. מרכוס הוסיף וחשף בפני משתתפי הקורס כי בימים האחרונים הקים ארגונו אתר בעברית, המצטרף לאתרים הקיימים באנגלית ובצרפתית, ומציג עדכונים אחרונים אודות הנעשה בתקשורת הפלשתינית. כתובת האתר: www.palwatch.org.il.

הפרופ' חיים גבירצמן מהמכון למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית בירושלים הציג בהרצאתו נתונים שאושרו לפרסום לפני זמן לא רב, המפריכים אחת לאחת כל טענה פלשתינית נגד מדיניותה של ישראל בסוגיית המים. כך למשל הוכח כי בניגוד לשנת 1967, אז נהנו הפלשתינים רק מ-65 מיליון קוב מים לשנה, בשנת 2010 עומדת התפוקה על כ-200 מיליון קוב מים לשנה, כש-96% מבתי הפלשתינים ביו"ש מחוברים למערכת המים הישראלית. הפלשתינים מצידם אינם משלמים למדינה עבור מים אלה וכמובן שלא חויבו לשלם את מס הבצורת. הם גם אינם מתקנים תקלות בצנרת המים והביוב, ומוסיפים לתקוף את ישראל בטענה שהיא מפלה אותם לרעה, חרף העובדה כי היא עמדה בכל הסכם עליו חתמה בעניין, ופועלת בהתאם להמלצות הבינלאומיות המחמירות ביותר.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, העניק למרצים תמונה ובה מפת תבליט של ארץ ישראל, שהוציאה מועצת יש"ע בשיתוף תנועת 'ישראל שלי', שמטרתה להמחיש כיצד שטחי יו"ש חולשים על מרכז מדינת ישראל ומגנים על ירושלים משלושה כיוונים.

ימי העיון הבאים במסגרת קורס שגרירי ההסברה ייערכו בתאריכים 8 ו-21 בפברואר. הרשמה דרך אתר מועצת יש"ע בכתובת www.myesha.org.il או אצל רכזת הקורס רויטל הלברשטט בטלפונים 052-5666947 054-2276294 או במייל revital@mesimot.com.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד