תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עבודה עברית

הגדל

מועצת יש"ע אירחה בסוף השבוע סיור מיוחד ביהודה ושומרון של מזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר , אליו התלוו חברי מטה המפלגה ויועצי שרים וח"כים.

חיליק בר – מזכ"ל מפלגת העבודה, התרשם עמוקות מהסיור ומהמפגש ואמר: "יהודה ושומרון זו ארץ אבותינו והתנ"ך, ומפלגת העבודה ואנשיה אינם מנותקים ממה שחבל ארץ זה מייצג היסטורית ודתית. חובה על כולנו לשמור על מורשת האבות והאמהות ולהעבירה מדור לדור. מפלגת העבודה היסטורית שייכת למרכז המפה ולא לשמאל הקיצוני, ועלינו וליישם דרך של שמאל חברתי עם השקפות מרכזיות בתחומי השלום והביטחון. אנו קרובים יותר אל אנשי ההתיישבות כאן מאשר אל השמאל הקיצוני".

בר הוסיף : "המפעל שנבנה ביש"ע הינו מפעל חשוב ומעורר התפעלות אשר רובו נבנה ונתמך על ידי תנועת העבודה ובציווי מנהיגיה. אל ילמדו אותנו בימין מהי ציונות ומהו ערך ההתיישבות. אנשי יש"ע הם חלק חשוב ומרכזי במדינת ישראל ובעם היהודי ועלינו להילחם בבורות וללמוד ולהכיר זה את זה על מנת למנוע קרע בעם – כולנו אחים. בימי שלום או הסדר מדיני שיגיע בע"ה, ולאחר שיוסדר סופית הסיכסוך על הקרקע ביש"ע, עם או בלי צורך לוותר או למסור שטחים,  על מדינת ישראל להשקיע רבות בפיתוח תשתיות באזור ולקרבו למרכז, מנטלית ותשתיתית".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין בירך את מזכ"ל מפלגת העבודה ומשתתפי הסיור על בואם, וציין כי "גם כשיש חילוקי דעות והשקפות שונות היכולת לדבר והצורך להכיר חיוניים, ובמיוחד בתקופות מאתגרות".

דיין הוסיף ואמר כי "אנו רואים עצמנו לא רק כממשיכי דרכה של ההתיישבות העובדת שקבעה במקרים רבים את גבולות המדינה, אלא במובנים רבים אף כתלמידיה".

הסיור הודרך על ידי יגאל דילמוני – סמנכ"ל מועצת יש"ע במסגרת תוכנית הסיורים –"הגיע הזמן שנכיר". הסיור התחיל באזור התעשיה ברקן בפגישה עם גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון. בהמשך ביקרה הפמלייה בישוב עלי ובשכונת היובל שם נפגשו עם אבי רואה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין וקובי אלירז יו"ר הוועד המקומי .  הסיור המשיך לאתר תל שילה בסיור בממצאים הארכיאולוגים מהמורשת היהודית בעיר שילה – בירת ישראל בימי התנ"ך במשך 400 שנה. בשילה נפגש עם חיליק ומשתתפי הסיור עם דני דיין –יו"ר מועצת יש"ע ,אשר שיבח אותם על הביקור והרצון להתחבר להתיישבות ולהכיר את התושבים במסגרת פרוייקט הסיורים של מנהלת ההסברה במועצת יש"ע. באלון מורה ערכו חיליק והמשתתפים תצפית מהר כביר יחד עם יו"ר ועד מתיישבי שומרון בני קצובר והתרשמו עמוקות מהנוף, המורשת והרוח ההתיישבותית הגדולה ואף הצטלמו על רקע הנוף עם שלט גדול הנושא את לוגו המפלגה. הסיור נחתם בביקור במרכז האוניברסיטאי באריאל ובפיתוחים הטכנולוגיים המרשימים בליווי פרופ' יאיר שפירא, דקאן הפקולטה למדעי הבריאות   וביקור במאיץ חלקיקים, עם פרופ' יוסי פנחסי, דקאן הפקולטה להנדסה ופרופ' אשר יהלום.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד