תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לאחר מאבק למען התלמידים ביש"ע:אושרה הצבת כל המבנים למוסדות החינוך ביהודה ושומרון.

הגדל

לאחר מאבק ארוך ומעקב צמוד של מועצת יש"ע יחד ראשי הרשויות ביהודה שומרון, מנהלי מחלקות החינוך, משרד החינוך בראשות השר גדעון סער, ועדת החינוך של הכנסת בראשות חבר הכנסת זבולון אורלב, והשדולה למען ארץ ישראל בכנסת אישר השבוע ראש הממשלה בדיון מיוחד את הצבת כל כיתות הלימוד ביהודה ושומרון לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"א.

 

יו"ר ועדת החינוך חבר הכנסת זבולון אורלב: "אני שמח שהשכל הישר גבר ומברך על פיתרון הסוגיה. לא יכולנו להשלים עם מציאות שבה שבועיים לפני הראשון לספטמבר לכחמש מאות תלמידים לא היה היכן ללמוד".

 

כבר חודשים ארוכים שקיים חשש ממחסור בכיתות לימוד לנוכח צו הקפאת הבנייה. על פי הקריטריונים שגיבש משרד החינוך והועברו לאישור משרד הביטחון קיים היה צורך בהצבת 153 מבנים יבילים ככיתות לימוד וגני ילדים ישובים השונים. לאחר ישיבות של נציגי משרד החינוך בראשות השר גדעון סער ושל ועדת החינוך בראשות חבר הכנסת אורלב אישר משרד הביטחון הצבת 130 מבנים. עבור 23 מבנים לא התקבל אישור בשל בעיות משפטיות שונות ומשמעות הדבר הייתה שכחמש מאות תלמידים לא יכולים היו לפתוח את שנת הלימודים תשע"א.

בדיון חירום סוער שכינס ביום ראשון השבוע יו"ר ועדת החינוך יחד עם חברי כנסת נציגי מועצת יש"ע וראשי הרשויות עדכן עוזר שר הביטחון איתן ברושי כי בשעות הצהריים יתקיים דיון חירום מיוחד אצל ראש הממשלה – בהשתתפות שר הביטחון, שר המשפטים, שר החינוך, והפקידים הנוגעים בדבר על מנת להביא להסדרת הסוגיה.  בדיון האמור אושרו הצבת כל 23 המבנים היבילים ליישובים: אלון מורה, איתמר, עמנואל, אדם, טלמון, נריה, עפרה, עלי, וביישוב היהודי בחברון.

במועצת יש"ע אמרו בתגובה: "אנו מברכים את ראש הממשלה שהוכיח שכשרוצים, אפשר. הסוגיה מעולם לא היתה סוגיה משפטית, אלא פוליטית אשר כל שנדרש בה היה החלטה של הדרג המדיני.

חבל שהיה צריך להגיע עד עכשיו, כשבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים, כדי להפסיק לעשות פוליטיקה על גבם של ילדים". יו"ר ועדת החינוך זבולון אורלב אמר: "אני שמח שהשכל הישר גבר, לא ייתכן ששבועיים לפני הראשון לספטמבר לכחמש מאות תלמידים לא היה היכן ללמוד"

ראשי שדולת ארץ ישראל חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד הגיבו: "אנו מברכים את רה"מ על התערבותו האישית לפתרון הבעיה ושמחים שהשכל הישר גבר על האטימות והבירוקרטיה וכעת תלמידי יהודה ושומרון יזכו ללמוד באותם תנאים להם זכאים שאר תלמידי ישראל.שוב הוכח שבזכות פעילות השדולה וראשי ההתיישבות ניתן להתגבר על המכשולים השונים".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד