תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הצלחה גדולה לקורס עריכה ציונית בוויקפדיה

הגדל

קורס ייחודי וראשוני נפתח השבוע על ידי תנועת 'ישראל שלי' ומועצת יש"ע – "עריכה ציונית בוויקיפדיה". בסדנת ההכשרה הראשונה שנערכה במלון 'רמדה רנסנס' בירושלים למדו למעלה ממאה משתתפים על כללי העריכה באינציקלופדיה המקוונת, כיצד לערוך או להוסיף ערך, איך נרשמים, מהו "דף משתמש" וכיצד הופכים להיות עורכי ויקיפדיה – "ויקיפדים".

כמעט כל אחד מאיתנו מחפש מידע או ניזון ממידע באמצעות רשת האינטרנט – בגוגל או באינציקלופדיה האינטרנטית 'ויקיפדיה' אשר נערכת על ידי גולשים אחרים.

מדובר באנציקלופדיה לכל דבר שאנשי המחנה הלאומי צריכים ומחויבים לתרום אליה וליטול חלק במלאכה. ישנם ערכים רבים שיש ליצור ולכתוב אודותם, ובמקביל ישנם ערכים בלתי מאוזנים שיש לתקן בהם את המעוות.

מטרתו הקורס שנפתח השבוע הוא להעניק כלים לאנשים בעלי גישה לאינטרנט ולמידע, ולהופכם לעורכי מידע בויקיפדיה, המכונים "ויקיפדים".

עריכה בויקיפדיה תורמת להשפעה על הלכי הרוח בישראל ובעולם וקובעת את הידע אותו יקרא הדור הבא. קבוצה משמעותית של ויקיפדים חברי המחנה הלאומי, שיתרמו בכל תחומי האנציקלופדיה ויבנו לעצמם מהימנות, תוכל להשפיע על מדיניותה של ויקיפדיה בקשר לנקודת המבט הנייטרלית ובסופו של דבר גם על הכתוב באנציקלופדיה.

את הסדנה פתחו איילת שקד, מראשי 'ישראל שלי' ונפתלי בנט, מנכ"ל מועצת יש"ע אשר דיברו על המיזם. לאחר מכן קיבלו המשתתפים סקירה מקיפה על הויקיפדיה על ידי אנשי מקצוע ועורכי ויקיפדיה ותיקים: זהר דרוקמן – מומחה לרשתות חברתיות ומפעיל מערכת בוויקיפדיה, ועמיחי בנעט – עורך בכיר בוויקיפדיה.

השניים העבירו סקירה כללית על פרויקט הויקיפדיה, הדרכה מעשית לעריכה באינציקלופדיה האינטרנטית, טיפים לכתיבה לעריכת וליצירת ערכים, וכן קיימו שאלות ותשובות עם המשתתפים. כמו כן חולקה חוברת הדרכה מיוחדת שנכתבה לקראת הקורס.  במקום הוצגה תערוכת ויקיפדיה לעיון קהל המשתתפים. האירוע זכה להד ולהתעניינות תקשורתית נרחבת. משתתפי הקורס יהיו חברים בקהילה מיוחדת בויקיפדיה שתלמד את החברים בה על דרכי העריכה ותתרום ידע וערכים לו ויקיפדיה. בהצלחה!

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד