תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שרים חברי השביעיה בביקור באפרת.

גרשון אלינסון (הגדל)

בימים האחרונים ביקרו מספר שרים חברי השביעיה באפרת ועמדו מקרוב על השלכות הקפאת הבנייה. בין השרים שהיו אורחי ראש המועצה המקומית עודד רביבי: המשנה לראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון, שר התשתיות הלאומיות, הד"ר עוזי לנדאו, והשר בני בגין.

המשנה לראש הממשלה השר משה יעלון ערך סיור הזדהות בעיר אפרת, בירת גוש עציון.

יעלון סייר יחד עם ראש המועצה עודד רביבי בשכונות העיר, בתערוכת מיליון וחצי הכפתורים לזכר הילדים שנרצחו בשואה ובחדר התנ"ך שבביה"ס "עשה חיל" בעיר, ושוחח עם תלמידי תיכון "דרך האבות" העומדים ערב גיוסם לצה"ל.

יום קודם לכן ביקר באפרת השר עוזי לנדאו שאמר בביקור כי "ברור לי שהשביעייה הכוללת את איווט ליברמן, בני בגין, אלי ישי ובוגי יעלון תצביע בעד המשך הבנייה בסיום ההקפאה".

ערב הביקור באפרת בירך לנדאו את ראש הממשלה נתניהו על סירובו לדרישה האמריקאית, להקפאת הבניה היהודית בירושלים. "ראש הממשלה עמד על איתן על כבודה של מדינת ישראל ושמר על האינטרסים שלה. הבנייה בבירתנו היא זכות בסיסית שאף ממשלה בעבר לא הייתה מוכנה להתפשר עליה. בנושאים האלה צריך לדבר בקול ברור, אסור להסס ועל הדברים האלה אסור להתנצל".  לפני כששבועיים ביקר בעיר, השר בני בגין, חבר השביעייה, והצהיר כי עם סיומה – היא לא תחודש.

ראש העיר אפרת עודד רביבי הדגיש באוזני השרים כי ב-10 השנים האחרונות לא אושרה הקמתו של בית אחד באפרת למרות הצהרות הפוליטיקאים שגוש עציון נמצאת בלב הקונצנזוס הישראלי. יתרה מכך, עד היום השקיעה המדינה 40 מיליון ₪ בתשתיות בעיר, בעיקר בשכונות גבעת הזית וגבעת הדגן. תשתיות אלו כללו בעיקר כבישים, נקודות קצה לחשמל ומים ומערכת ביוב מוכנה לחיבור אולם בפועל אינה מאפשרת. לשווק בשכונות אלו למגורים.

לדברי רביבי מדובר בבזבוז עצום של השקעות המדינה בתשתיות, שיורדות עתה לטמיון בגלל התמשכות ההקפאה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד