תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יו"ר הכנסת בביקור תנחומים בגבעת היובל: להכשיר את השכונה לאלתר

הגדל

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין הגיע בסוף השבוע שעבר לביקור תנחומים אצל שלומית פרץ, אלמנתו של רב-סרן אלירז פרץ הי"ד שנפל בחילופי האש בעזה, וקרא לשר הביטחון שלא להרוס את המקום: "השכונה נבנתה כדין ולכן יש למצוא פתרון הולם".

ריבלין הגיע למקום מלווה ביו"ר ועד המקומי של היישוב עלי, קובי אלירז, ומנכ"ל מועצת יש"ע, נפתלי בנט. לפני כניסתו לבית אמר יו"ר הכנסת:  "אני קורא לשר הביטחון, בתחינה ובדרישה: שכונת היובל לא תיהרס. אפשר להכשירה ואנחנו נכשירה. איננו מבקשים להשתמש בסחטנות רגשית או בשיקולים אמוצינליים, יש לצרף זאת למכלול השיקולים. השכונה נבנתה כדין ולכן יש למצוא פתרון הולם"

ריבלין הוסיף כי "מדובר במציאות בלתי הגיונית ובלתי מוסרית, שעל משפחותיהם של גיבורי ישראל שמסרו את נפשם למען חייהם של ישראלים רבים, מרחפת סכנת גירוש מבתיהם. גיבורי ישראל אלו לא באו לבנות את ביתם כאן, מתוך רצון להתריס בפני החוק או בפני גורם כלשהו, אלא מתוך אהבת הארץ והמדינה, ובליווי סיוע ממשלתי של משכנתאות מדינה. הם מצאו עצמם פתאום מעורבים בהליכים משפטיים בבחינת 'ייקוב הדין את ההר'".

שלומית פרץ אמרה לריבלין כי  "בראש מעייניו של אלירז עמד הרצון לתרום לכלל. הוא תמיד אמר שלא משאירים פצועים בשטח. לכן, אם אפשר יהיה להחזיר הביתה את יונתן פולארד, זה יהיה עבורנו סוג של נחמה, זה אחד הדברים שהוא הכי רצה שיקרו. ראינו את העם היפה הזה כשחיזק אותנו במצב הקשה שלנו. אני סומכת על העם הזה".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד