תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דניאל בן סימון בביקור בבנימין: "אי אפשר שלא להתרשם מהעוצמה של מפעל ההתיישבות".

הגדל

חבר הכנסת דניאל בן סימון (עבודה), הגיע בשבוע שעבר לסיור בבנימין יחד עם יו"ר סיעת הבית היהודי חבר הכנסת זבולון אורלב, כאורחי מועצת יש"ע והמועצה האזורית.

השניים החלו את סיורם במרכז המבקרים 'נחלת בנימין' ביקב פסגות בשיחה וסקירה על האיזור, ובטעימת יינות מתוצרת היקב. הם המשיכו לאולפנת עפרה ונפגשו עם העומד בראשה, אביה ששר שהציג את הישגיה המרובים של המוסד החינוכי. בפגישה התברר כי הקפאת הבנייה פוגעת קשות באפשרות להתרחב לכיתות חדשות ובקליטה של תלמידים נוספים. בנקודה הבאה, בשילה, בבית הספר 'אוהלי שילה' ביקרו השניים בכיתות צפופות שבהם לא ניתן להכניס אפילו כסא נוסף, ושמעו על הקשיים לפתוח את שנת הלימודים הבאה עם מחסור בכיתות לימוד ובתנאים מינימאליים כתוצאה מגזירות ההקפאה.

חברי הכנסת סיימו את הביקור בשכונת היובל בעלי, שבה קיבלו סקירה על מצבה המשפטי של השכונה, וקיימו ביקור תנחומים אצל שלומית פרץ, אלמנת אלירז פרץ הי"ד המתגוררת במקום.

בסיום הביקור אמר בן סימון: "למרות הפערים האידיאולוגיים בינינו יש בי אהבה והערכה לאנשים כאן, שיש להם חזון ודרך. ביקרתי בהתיישבות בעבר עוד כעיתונאי, ועקבתי אחרי המקומות והתפתחותם אבל אין מה להשוות לגידול ולפיתוח כיום. מעבר לכל המחלוקות, קשה שלא להתרשם מהעוצמה של מפעל ההתיישבות".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד