תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מפעל מיחזור הצמיגים הגדול בישראל נחנך בצפון השומרון.

באדיבות טרייק (הגדל)

במעמד השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן (ליכוד), ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה וח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו) נחנך השבוע בשומרון מפעל מחזור הצמיגים של "טיירק" - החברה הישראלית למיחזור צמיגים. המפעל הממוקם בפארק התעשיות שח"ק בצפון השומרון הינו הגדול ביותר מסוגו בישראל, הוא הוקם בהשקעה של 60 מיליון שקלים ומסוגל לטפל ב-30,000 טון צמיגים בשנה ובכך לתת מענה לכ-80% מהצמיגים היוצאים משימוש בישראל מדי שנה.

 כ-3 מיליון צמיגים יוצאים כל שנה משימוש ונזרקים לפח, חוק מיחזור הצמיגים שנחקק ב-2007 ניסה להתמודד עם התופעה, אולם עד כה מוחזרו כ-6 אלף טון צמיגים בלבד והיתר נקברו באתרי ההטמנה. מפעל טיירק ייתן מענה לכ-80% מהצמיגים היוצאים משימוש בישראל מדי שנה.

 ויאפשר הקמת תעשייה ומלאכה לתוצרי הצמיג: ברזל, טקסטיל וגומי.  כל מוצרי החברה ישאו תווי תקן ירוקים וישמשו למגוון יישומים בתחומי הבנייה, חקלאות, גני שעשועים, תחבורה ועוד.

בטקס חנוכת המפעל אמר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "אני גאה לחנוך מפעל מיחזור במועצה האזורית שומרון".

 ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה שכיבד בנוכחותו את המעמד יחד עם השר ארדן אמר לאחר הטקס: "השומרון הוא הריאה הירוקה של מדינת ישראל. ההתיישבות מקפידה על שמירת הסביבה ולא במקרה מפעלים רבים באזורי התעשייה בשומרון הינם מפעלים העוסקים בנושאי מחזור. אנו גאים לסייע למפעלים כמו 'טיירק' המפתחים גם את התעשייה בשומרון וגם את תחום המחזור והגנת הסביבה".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד