תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רצים וזוכרים

הגדל

למעלה מ – 4000 משתתפים נטלו חלק במרוץ בניה ה- 3, שהתקיים ביום שישי האחרון בקרני שומרון, לזכרו של רס"ן בניה ריין הי"ד , גיבור ישראל, ובן היישוב קרני שומרון, שנפל במחלמת לבנון השנייה תוך חילוץ נפגעים תחת אש. הטנק שבו נפל בניה סימל את החברה הישראלית: דתי, חילוני, קיבוצניק, ועולה חדש. שם הקוד שלהם היה 'כוח בניה' והוא כלל את רב סרן בניה ריין – מפקד הטנק, סמ"ר אורי גרוסמן - התותחן, סמ"ר אדם גורן – טען קשר, וסמ"ר אלכס בונימוביץ – הנהג. בניה – מקרני שומרון, אורי - בנו של הסופר דוד גרוסמן, אדם הקיבוצניק ממעברות ואלכס העולה מחבר העמים שהתגורר בנתניה. לאחר נפילתו בחרו חבריו יחד עם אנשי המועצה המקומית קרני שומרון להנציח את בניה, במרוץ שמסמל אף הוא את הפסיפס האנושי של החברה הישראלית.

במועצה מקומית קרני שומרון מסכמים בהצלחה את מרוץ בניה שנערך בסוף השבוע שעבר ומתקיים זו השנה השלישית.

במרוץ השתתפו קבוצות ריצה מגוונות, מכל רחבי הארץ : מת"א, מהשרון, מדימונה, ואפילו מאילת, שרצו לצד פלוגות צה"ל השונות, חיילים, קצינים וחניכי קורס פיקוד ומטה היוקרתי בצה"ל. משתתף נוסף במרוץ היה מפקד פיקוד המרכז, האלוף גד שמני, שהשתתף במקצה 10 ק"מ, ואף נשא דברים לזכר בניה הי"ד.

במרוץ התקיימו שלושה מקצים:  2 ק"מ, , 5 ק"מ , ומרוץ תחרותי של 10 ק"מ. סה"כ השתתפו במקצים השונים מעל ל 1000 רצים, ועל פי הערכות המשטרה נכחו באירוע מעל 4000 משתתפים.

בסיום המירוץ התקיים טקס הזיכרון, ובו דברים לדמותו של בניה, וחלוקת מדליות וגביעים לרצים שנערכה על-ידי מר שמעון ריין, אביו של בניה הי"ד.

ראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי נשא דברים בטקס ואמר: "מורשתו של בניה חשובה לכולנו, לדור הזה, הנחישות, ההתמדה והמסירות הם ערכים לאורם על כולנו ללכת, ועל ידם נמשיך ונאדיר את מפעל ההתיישבות בשומרון בפרט, ובארץ ישראל בכלל".

לצד המרוץ נפתחה פינת הנצחה בה הוצגו תמונות וסרטים לזכרו של בניה, במקום ביקרו תלמידי בתי הספר ברקני שומרון, ולמדו על מורשת הקרב. לארגון המרוץ חברו יחד המועצה המקומית קרני שומרון, מתנ"ס קרני שומרון, קהילת היישוב שטרחה, חברים של בניה שסייעו רבות בלוגיסטיקה הרבה. מספר חברות גדולות פרסו את חסותן על האירוע : חברת מגדל, מי עדן, סנייק טיים, חברת פלפוט, וחברת המרוצים רייל טיים, לכולן התודה. נתראה בשנה הבאה!

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד