תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מסלולים טיול חדשים בבנימין

הגדל

"נפתח מסלולי טיולים שלא טיילו בהם עד היום. חשוב לנו שניתן יהיה להגיע לכל פינות החמד בבנימין" - כך הצהיר השבוע ראש המועצה האזורית  מטה בנימין, אבי רואה, בעקבות הפגיעות החוזרות ונשנות במטיילים בנחלי יו"ש.

רואה אמר עוד כי : "נערים שחשקה נפשם במסלול מסוים יכולים לפנות אלינו, ואנו נסייע לפתוח אותו ולאפשר את ההגעה אליו".

ראש מועצת מטה בנימין סיפר כי המועצה ועמותת התיירות שלה בשיתוף בית ספר שדה עפרה, בתיאום עם רשויות הצבא, עומדים לפתוח מסלולי טיול נוספים, הכוללים גם מסלולים אתגריים עבור הנוער, שרוצה מטבע הדברים לטייל ולגלות מסלולים חדשים.

"טיולים רגליים ביו"ש מחזקים את האחיזה והקשר לחבלי הארץ. הצבא אומר שרצוי לתאם טיולים. אם אנחנו לא רוצים להתנתק מהרצון להראות ריבונות בחבלי הארץ הללו ואחת הדרכים היא להמשיך ולטייל במעיינות ובמסלולי הליכה. אין ואקום. אם אנחנו לא נהיה שם אחרים יהיו" – אמר רואה.

כחלק ממגמה זו, עובדים בימים אלו במועצת בנימין ביחד עם בי"ס שדה עופרה על הפיילוט הראשון של הכשרתו של ואדי מזו'ר דרומית ליישוב דולב, ועל הכשרתו של ואדי דולב, מצפון ליישוב. למהלך הכשרת המסלול שותפים נוער היישוב, הרבש"ץ ורכזת הקהילה. המסלולים יוכשרו להליכה וכן יוצבו בו שלטים וסימוני דרך. סימוני הדרך ונקודות הציון במסלול יוכלו להביא ל- 'שפה משותפת' בין הצבא לאזרחים וכן למניעת טעויות בניווט.  לאחר הכשרת המסלול יופצו בציבור הוראות בטיחות מפורטות לכל מסלול, למי יש לפנות לפני התחלת המסלול ולדווח.

בעתיד מתכוונים במועצה האזורית בנימין ובבית ספר שדה עופרה בשיתוף עם הצבא להכשיר ולסמן מסלולים נוספים: במרכז בנימין- עין הוד ומעיין הגבורה בסמוך שילה. כמו כן מתכננים על הכשרת המסלול שירד עד נחל רשש בבקעה שיאפשר מסלול של יום וחצי למיטיבי לכת עם אפשרות ללינה בגיתית.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד